PPL Eğitimi Ve ATPL Eğitiminde Başarıya Doğru

PPL Eğitimi Ve ATPL Eğitiminde Başarıya Doğru

Pilotluk kariyerine ulaşma yolunda çıkmış olduğumuz yolda, ppl eğitiminden - ATPL eğitiminde yoğun bir çalışma ve uçuş eğitimi süreci içindeyiz.

Amaç, zorlu bir eğitim süreci sonrası Hava yollarında sağ koltukta yerimiz almamız. Veya özel bir jette pilotluk yada uçuş öğretmeni olarak ticari anlamda pilotluk kariyerine atılmak.

Günümüzde, hava yolları işe başvuru yapmış pilotları, CRM-Simülatör Assetment -Mollymawk-Pesta ve kurul mülakatı gibi seçme ve değerlendirme aşamaları ile bünyesine kabul edeceği pilot adaylarını kabul etmektedir.

Eğitim sürecinde olan ve yeni mezun pilotların bir çoğu bu süreçlerin hazırlığını eğitim bittikten sonra hazırlık aşamalarına geçmektedir. Bu süreci yakın adaylar için bir zaman kaybı ve aceleden dolayıda bir verimsizlik kabul edilmektedir.

Sayın adaylar, Eurasiapilot Uçuş simülatörü Merkezi olarak sizlere ticari yaklaşımdan ziyade bünyemizde kaynağımızda bulunan tüm deneyimli pilot ve donanımlarımızla, PPL sürecindeki adaylardan ATPL lisansını almış adaylarımıza kadar, beceri ve kabiliyetlerinin artırılmasına yönelik Ülkemizde ve Avrupa’da olmayan hazırlık imkanlarını bir araya getirdik. Vermiş olduğumuz PPL oryantasyon ve IR oryantasyon eğitiminin verimini adaylarımız uçuşlarında karşılığını almıştır.

Ppl eğitimi süreci, Cessna 172 uçuş simülatöründe 10 saat uçuş 5 saat yer dersi almış adayın ,gerçek uçuş eğitiminde  15. ve 20. Saatinde göstereceği beceriyi 2. Ve 3. Saatinde göstermesi bizlerin başarısıdır! 

Ve aynı şekilde ATPL modülünün zorlu eğitimi IR eğitiminde adaylar oryantasyon sonrası öğretmenlerinin anlattığı prosedürlerinin fazlasını hazırlık eğitim programımızda almakta olup , gerçek eğitim aşamasında başarılı ve zamandan tasarruf ile eğitimlerinin tamamlanmasına katkı sağlanmaktadır.

Şunu iyi bilmemiz gerek ; çoğunuz biran önce lisansını alıp hava yolu başvuru süreçlerine geçmeniz. Lisans almak ile başarılı bir pilot olacağınız anlamına gelmiyor . İyi bir İngilizcenizin olması yada çok iyi bir üniversiteden mezun olmanızda hava yollarına kapıları tamamen açmamakta...

Hava yolları, kabiliyetleri yüksek , CRM değerlendirme süreci sonrası A 320 uçuş simülatörü ve Boeing 737 uçuş simülatöründe adayları verilen bir task ile uçuş simülatöründe adayları değerlendirmeye tabi tutmaktadır. Eğerki bu hususta zayıf kalırsanız, süreçlerde başarısız olacağınızı hatırlatmayı bildiririz. 

Deneyimli  kaptanlarımız ile yapmış olduğumuz CRM - ASSESTMENT programı ile mülakat aşamalarına katılacak olan adaylara vermiş olduğumuz eğitim ve değerlendirmelerimize göre tavsiyeler ile mülakat sürecinde başarı oranlarımızı artırmaktayız.

Bu süreçte işimizi şansa ve sonraya bırakmaktan ziyade, Ppl aşamasındaki adaylardan ATPL sürecindeki adaylara uçuşlarınız ve assestment süreçleri için tüm hazırlık program, imkanlarımız ile sizleri hazırlamak için hazırız.

Sizlerin başarısı bizlerin başarısı!

Eğitim Programları için : https://www.ucussimulatoru.com/egitimlerimiz/eurasiapilot-ucus-simulatoru-airbus-320-ve-cessna-172-simulasyonu-egitimlerimiz