Uçuş Eğitimde Yeni Çağ: Uçuş Simülasyonu

Uçuş Eğitimde Yeni Çağ: Uçuş Simülasyonu

Günümüz teknolojisi zamanla ilerledikçe ve geliştikçe , eğitim ve iş kollarına zamandan tasarruf, kolaylıklar getirilecek yazılım ve teknolojilerde hayatımıza girmekte.

Havacılık sektörü ve uçaklar ilerleyen teknolojinin çağı içinde en gelişmiş sistemleri kullanmakta. Özellikte günümüzde askeri ve sivil pilotlar uçacakları tipteki uçakların eğitimini uçuş simülasyonu tabanlı tüm fonksiyonları birebir uçakta bulunan uçuş eğitim simülatörlerin de eğitim almaktadır.

Uçuş simülasyonuna erişim kişisel bilgisayarlarımıza da kurulum olanağı olup, bir uçağın içindeki göstergelerin ve kumandaların işleyişini görebiliriz.

EurasiaPilot olarak, gelişen havacılık sektöründe pilot ihtiyacının karşılanması ve eğitimine yönelik çalışmalarında , uçuş eğitimine hazırlık aşamaları için Cessna 172 eğitim simülatörü ve Hava yolu hazırlık süreçleri , tip eğitimi hazırlık süreçleri için Airbus A320 uçuş simülatörlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Çağın ilerlemiş ve geliştirilmiş uçuş simülasyonu tabanlarını yakından takip eden bir kuruluş olarak,deneyimli pilotlarımız ile yeni pilot adaylarının yetiştirilmesinde uçuş eğitim simülatörlerinin faydasını görmekteyiz.

Yakın bir zaman içinde, pilotaj eğitiminin yüzde yetmişinden fazlası Uçuş simülatörlerinde yapılacağı imkansız olacaktır. Maliyet ve zamanlama yönünden tasarrufu olduğu için hava yolları ve uçuş okullarının gelecek planlamasında uçuş simülasyonu tabanlı eğitimler gündemlerinde her zaman vardır.