Uçuş Eğitimi Öncesi Oryantasyon Eğitimi

Uçuş Eğitimi Öncesi Oryantasyon Eğitimi

Pilotluk mesleği yüksek sorumluluğun olduğu ve profesyonelliğin üst seviye olduğu mesleklerin başında gelip pilotaj eğitimin ilk safhasından tip Eğitimi süreçlerine kadar yoğun  bir eğitim sürecini içermektedir.

Uçuş eğitimindeki becerilerimiz gelecekteki hava yolu işe giriş süreçlerinde değerlendirileceğiniz assestment aşamalarında başarımıza yön gösterecektir.

Eurasiapilot Uçuş Simülatörü Merkezinde Cessna 172 eğitim simülatörüde, tecrübeli pilotlar eşliğinde uçuş eğitimine başlayacak adaylara :

5 saat yer dersi
10 saat simülatör uçuşu

Programı ile uçuş eğitimi öncesi alet ve kontrollere adapte olmalarını sağlamaktayız.
Adaylar günlük eğitim programında :

Brifingin yapılması ( uçuş öncesi, çalışılacak meydan hakkında bilgiler sunulması, çalışılacak hava hareketleri usülleri bilgisi adaya verilmekte )

Eğitim sürecinin başlaması ( Cessna 172 simülatöründe uygulanacak hava hareketleri usüllerini işlemekte)

Debrifingin yapılması ( Uçuş Eğitimi sonunda adayın zayıf kaldığı durumlar hakkında kritik yapılıp bir sonraki uçuş eğitimi safhasında zayıf olan değerlerin becerileri düzeltilir )

Simülatör merkezimiz uçuş eğitimi boyunca adayların eksik ve zayıf kaldığı becerilerin düzelmesi konusunda tecrübeli pilotlarımız ile eğitimlerine destek vermektedir.

Pilotaj eğitimi öncesi , eurasiapilot Uçuş Simülatörü Merkezinde oryantasyon eğitimi ile başarılı bir pilotluk eğitiminin temelini atabilirsiniz