Uçuş Simülatör Merkezi

Uçuş Simülatör Merkezi

Dünyada askeri ve sivil havacılık eğitimi alt yapısı tamamen uçuş simülasyon tabanları ile uçak simülatörlerinde eğitimler verilmeye başlandı.

Uçuş Simülasyonu ve Uçak tipleri simülatörleri ile riskli bulunan prosüderler yapılmakta ve pilotları Hava yollarında uçuracakları tipteki uçaklara hazırlık aşamaları simülatör ağırlıklı olmaktadır.

Özellikle Hava yolu şirketleri, Ülkemizde, Türk Hava Yolları , Pegasus Hava Yolları vs. mezun pilotların iş başvuru ve mülakat süreçlerinde pilotlarını seçerken simülatör değerlendirme sürecine tabi tutmaktadır.

Eurasiapilot Uçuş Simülatörü Merkezinde, A320 uçuş simülatörümüz ve deneyimli A 320 pilotları denetiminde assetment ve type rating hazırlık eğitimlerini vermekteyiz.

Değişime ve gelişmeye açık, pilotaj eğitimi süreçlerinde Uçuş simülatörü Merkezi olarak;

Cessna 172 uçuş simülatörü ile, yeni pilot adaylarını uçuş eğitimi süreçlerine hazırlamak 

A 320 simülatörümüz ile Hava yolu assetment ve type rating hazırlık eğitimleri icra edilmektedir.

Uçuş Simülatörü Merkezi olarak hedefimiz;

İleri teknolojinin hakim olduğu havacılık sektöründe, pilot eğitimi alt yapısının hazırlığının yapıldığı ve yapılacağı bir merkez olarak, temel uçuş eğitimi hazırlığı, Instrument Rating ( Alet Uçuş Eğitimi), Uçak tip eğitimi programlarımız ile pilotaj eğitiminde simülatörlerimiz ile destek vermeyi hedef edinmiş bulunmaktayız.

Teori sınıfı ve bilgisayar destekli sınıfımız ile adayların uçacakları tip simülatörleri için yer dersi Programı ile eğitimlerimizin kabiliyetleri üst safhada olduğunu gururla belirtmek isteriz.